دکترمکانیک-از-کجا-شروع-شد”>ایده دکترمکانیک از کجا شروع شد؟

حدود ده سال بود که توی مراکز آموزش فنی و حرفه ای مکانیک خودرو آموزش میدادم. باتوجه به مراجعاتی که داشتم  اهمیت آموزش مکانیک خودرو در جامعه رو احساس کرده بودم. از طرفی دنبال رسالت خودم بودم و میخواستم توانمندی هامو افزایش بدم و مفید و تاثیرگذار باشم. با توجه به تجربه و تخصصی که در زمینه آموزش مکانیک خودرو داشتم تصمیم گرفتم در همین مسیر ادامه بدم.

یه روز با یه دوست در مورد ماشینش صحبت میکردم که متوجه شدم ماشینش جام شده و تعمیرگاه گذاشته در حالی که ماشینش فقط دو سال کار کرده بود!  کلی خسارت بهش وارد شده بود و  حسابی کلافه بود. با اینکه حدس میزدم مشکل از کجا باشه ازش دلیل جام شدن ماشینش رو جویا شدم. گفت روغن موتور کم شده بود متوجه نشده بودم.

دکترمکانیک“>شروع کار دکترمکانیک

این موضوع فکر من رو به خودش مشغول کرد. قبلاً نمونه های مشابهی در بین نزدیکان دیده بودم. بریدن تسمه تایم، سوختن واشرسرسیلندر و … که همگی به خاطر عدم آشنائی با سرویس و نگهداری خودرو حتی در حد اولیه اتفاق افتاده بودن.

میدونستم که این مورد و موارد مشابه اغلب به خاطر آشنائی نداشتن با سرویس و نگهداری خودروئه. موارد زیاد دیگه ای هم دیده بودم که به خاطر عدم آشنائی با سرویسها و بازدیدهای خودرو متحمل هزینه های بالای تعمیر موتور و گیربکس شدن.

با خودم گفتم اینجا نیازی وجود داره و اون نیاز به آموزشه. وقتی میتونیم با چند بازدید ساده از خسارتهای بالا در ماشین جلوگیری کنیم چرا این کار رو انجام ندیم؟ چرا مهارتهای نگهداری از خودرو رو فرا نگیریم؟ وسیله ای که اینقدر با زندگی ما عجین شده. پیش خودم فکر کردم آموزشهای مفید و کاربردی به مردم بدم که مردم با گذروندن اون آموزشها از خسارتهای خودروشون پیبشگیری کنن و کلی اطلاعات مهم و ضروری دیگه راجع به خودرو به دست بیارن.

تصمیم گرفتم با آموزش مهارتهای نگهداری خودرو به دیگران کمک کنم تا دچار هزینه‌های بالای تعمیرات نشن و عمر مفید خودروشون افزایش پیدا کنه.

یادگیری مهارتهای نگهداری خودرو با هزینه های پائین در قبال پیشگیری از هزینه های بالای تعمیرات و افزایش عمر مفید خودرو سود آور است.

این آموزشها ارزشمندن چون با یادگیری اونها از خسارتهای خودرو جلوگیری میشه و عمر مفید خودرو افزایش پیدا میکنه و این یعنی ارزش آفرینی.

آموزش سرمایه گذاریه و هزینه نیست چون سودش در آینده چند برابر به شما میرسه.

مهر 97 با تولید محتوا در کانال تلگرامی ماشینداری شروع کردم. روند رشد همچنان ادامه داره و خداروشکر هر روز بهتر میشیم.

ادامه روند بهتر شدن…

ساعتهای زیادی رو به تحقیق و مطالعه در این زمینه میگذرونم و همزمان به افراد دیگر آموزش میدم. از خدا میخوام توی این مسیر بهم کمک کنه تا بتونم برای هموطنام مفید باشم.

آموزش  گم شده مهم زندگی امروز ماست و افراد زیادی به اون نیاز دارن.

توی این مسیر موفق بودم امیدوارم که این موفقیت ادامه داشته باشه و این موفقیت رو در رضایت دیگران از محصولاتم میبینم. از خدا میخوام که این هوشمندی و درک رو به من بده که نیاز مخاطبام رو درست تشخیص بدم و محصولاتی ارائه بدم که نیاز اونها رو برطرف و مشکل اونها رو حل کنه.

دکترمکانیک در حال حاضر آموزش سرویس و نگهداری خودرو  رو در دستور کار خودش داره.

در حال حاضر کانال تلگرامی ماشینداری؛ پیج اینستاگرام سرویس و نگهداری خودرو و سایت ما فعال و در حال ارائه خدمات به علاقمندان هستیم.