عیب یابی برق خودرو

عیب یابی برق خودرو از مهارتهای جذاب برق خودرو است در این مقاله با دکترمکانیک همراه باشید تا ضمن آشنایی اجمالی با سیستمهای مختلف برق خودرو با ابزارهای عیب‎‌یابی و برخی تکنیکهای عیب یابی در هر حوزه آشنا شوید. اگر علاقمند به شرکت در دوره‌های آموزشی ما هستید از طریق لینک زیر لیست دوره‎‌های آموزشی را ببینید

عیب یابی برق خودرو را با معرفی بخشهای مختلف برق خودرو آغاز میکنیم و در هر بخش تکنیک‌های عیب‌یابی متناسب را به صورت ویدئوهای آموزشی قرار می‌دهیم. مجری آموزشها، مهندس داریوش روشنی، طراح و موسس گروه آموزشی دکترمکانیک است چنانچه مایلید با مجموعه ما بیشتر آشنا شوید لینک زیر را ببینید.

اگر عیب خودرو شما در حوزه باتری، دینام و استارت است باید بدانید که این بخش سیمکشی آمپربالای خودرو محسوب میشود. عیب‌هایی مانند استارت نزدن، بد استارت خوردن، روشن نشدن، روشن شدن چراغ دینام، خالی شدن باتری، سوختن فیوزهای آمپربالا عیب‌هایی رایجی هستند که در این بخش مشاهده می‌شوند ویدئوهای آموزشی زیر را ببینید، چنانچه عیب خودرو شما خارج از عیوبی است که در این آموزشها اشاره شده است مشکل خودرو خود را در بخش نظردهی پایین صفحه بنویسید کارشناسان ما کمتر از 24 ساعت پاسخ می‌دهند.

ابزارهای عیب‌یابی در این بخش شامل مولتیمتر، دستگاه تست باتری می‌باشند.

آموزشهای بیشتر در زمینه عیب‌یابی این بخش از برق خودرو (باتری، دینام و استارت) را در مقالات زیر دنبال کنید،

این مطلب را از دست ندهید:  آموزش برق خودرو

سیمکشی بخش اصلی برق خودرو است. خیلی از عیوب برق خودرو مربوط به این بخش است مدارات الکتریکی خودرو به بخشهای زیر تقسیم می‌شوند در ادامه تکنیکهای عیب‌یابی هر بخش را قرار می‌دهیم، تکنیکهای بیشتر را می‎‌توانید در مقالات مرتبط ببینید.

عیب‌یابی تمام سیستمهای روشنایی خودرو شامل چراغهای بزرگ جلو، چراغهای مه شکن، چراغهای راهنما، چراغ ترمز، چراغ هشدار عقب، چراغ سقف و نقشه‌خوان و سایر چراغها مانند چراغ پلاک و لادری در این بخش گنجانده می‌شوند.

در ویدئوهای زیر برخی تکنیکهای این یابی برق خودرو در این بخش را ببینید.

ما را در شبکه‌های اجتماعی ببینید:

آموزش برق خودرو
آموزش نگهداری خودرو
آموزش برق خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 7 =